Oferowane ułatwienia transportowe

W każdym miejscu pracy i odpoczynku mamy do czynienia z przemieszczaniem różnych przedmiotów, czyli wykonujemy czynności transportowe. Mogą to być przedmioty lekkie, nieduże, które z łatwością możemy przenieść, bez uszczerbku na zdrowiu. Jednak w wielu, jeśli nie w większości przypadków, są to przedmioty ciężkie lub nieporęczne do przenoszenia. W takich sytuacjach korzystamy z ręcznych wózków transportowych.

Rodzaje ręcznych wózków

ręczne wózki transportoweW powszechnym przekonaniu, ręczne wózki transportowe kojarzone są z transportem w handlu lub produkcji. Jednak, kiedy odpoczywamy na leżaku, a na dwu półkowym stoliku na kółkach „wjeżdżają” drinki, to też jest ręczny wózek transportowy. Mają więc znacznie szersze zastosowanie i są produkowane w wielu wariantach. Jest bardzo przydatny i wykorzystywany w wielu miejscach wózek do sprzątania. Ma taki rozkład półek i pojemników, że z powodzeniem pomieści cały ekwipunek niezbędny do sprzątania biurowych lub hotelowych pomieszczeń. Wielopółkowe, bez bocznych ścian, są wózki gastronomiczne, wykorzystywane w lokalach samoobsługowych lub w szpitalach. W wielu wariantach występują wózki półkowe i koszowe. Różnią się ilością i konfiguracją półek, oraz wielkością i udzwigiem kosza. Są wózki dwukołowe, do transportu ciężkich i gabarytowo dużych przedmiotów, np. mebli. Ręczne wózki transportowe wykorzystujemy również do pracy w ogrodzie. Swoim wyglądem przypominają taczki, ale mają dwa kółka.

Wiele firm produkuje ręczne wózki transportowe i nie ma problemu z ich zakupem. Oferta jest zróżnicowana pod  względem wzornictwa i materiałów, z których są wykonane. Wózki można kupić w branżowych centralach handlowych, bezpośrednio u producenta, a także w sklepach internetowych. Nie powinno zabraknąć wózków transportowych wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z przemieszczaniem towarów.